Раді вітати Вас на сайті: www.Fendak.at.ua                                              Реєстрація  Вхід  Вихід

Ви увійшли як Гість [Гости]. Нових повідомлень: 0
Меню сайту
Вхід в систему
Швидкий доступ
Пошук на сайті
Ресурси \ Сайти
Одна гривня
Одна гривня

Конвертер валют
FreeCurrencyRates.com

Радіо
Статистика

Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Швидкість інтернет
 Новини статті та інше
Головна » Статті » Статті » Статті з інтернету

Цікаві факти про людину. Таємниці людини
10 нерозгаданих таємниць людини

 

Здатність червоніти від сорому

 

Вчені вважають однією з найбільших прогалин у теорії еволюції відсутність чіткого пояснення того, чому люди, потрапивши в незручне становище або будучи викритими в брехні, починають червоніти. Тим самим посилаючи очевидний сигнал оточуючим: ось я перед вами - брехун, негідник, обманщик. Але навіщо? 

 Є лише неясне припущення. Мовляв, посилаючи фарбу на обличчя, природа змушує людей менше брехати. А почервонілий брехун посилає групі оточуючих його осіб сигнал про готовність принести вибачення. Це знижує рівень агресивності і примушує інших людей швидше прощати тому, хто провинився. 

Можливо, здатність червоніти допомагала людям на зорі еволюції зменшити агресію в суспільстві. Хто знає, раптом і зараз допомагає?

Сміх

До цих пір незрозуміло, що саме примушує людину радіти. Адже почуття гумору у всіх абсолютно різне. Припущення вчених: сміх потрібен для балансування психічних процесів. Приміром, для того, щоб гасити збудження, напругу і скорботу. Адже сміх народжує справжню «біохімічну бурю» - виробляє природні п'янкі речовини - ендорфіни, антидепресанти ... Недарма в англійців є прислів'я: «Навчи мене сміятися - врятуй мою душу».

Інтимне волосся

 

  У ході еволюції людина втратила практично всю шерсть. Але чому зберегла особливі згущення волосся на лобку? Адже це місце найбільш схильне до паразитичних інфекцій.  

Припущення вчених: швидше за все, воно залишилися для сексу. Адже лобкове волосся росте в тому місці, де знаходиться найбільше скупчення залоз і відповідного запаху. А волосся - це засіб розпорошувати і переносити цей запах. Таким чином, пучки волосся служать таким собі засобом «реклами».

 

Жага створювати витвори мистецтва

Людина просто не може не творити прекрасне. Воно радує око. Але, як правило, позбавлене будь-якого утилітарного призначення. І навіщо це потрібно?

  Припущення вчених: краса нехай побічно, але все ж допомагає людині створювати більш якісні утилітарні об'єкти. Наприклад, комфортне середовище проживання люди сприймають ще й як естетично привабливе. А некомфортне - як потворне. Створюючи предмети мистецтва, людина тренує свій мозок, який в цьому процесі вдосконалюється для вирішення суто прикладних завдань. А можливо, мав рацію Лев Толстой, який писав: «... словом одна людина передає іншій свої думки, мистецтвом ж люди передають один одному свої почуття».

Забобони

Раціонального сенсу в забобонах нема. Але самі вони є. Парадокс?

  Припущення вчених: живучість забобонів заснована на запам'ятовуванні успіхів і забуванні неприємностей. Ми стаємо особливо забобонними, коли у нас якісь труднощі. Через похмурі думки ми гірше контролюємо свої дії і здійснюємо нові помилки. А потім все списуємо на чорного кота. Якщо ж людина обходить кота, то дає собі установку на те, що все буде добре. Це свого роду плацебо.

Альтруїзм

Це унікальна людська функція - жити для інших - закладена в мозок. Вже в 18 місяців немовлята починають проявляти альтруїстичну поведінку. Що говорить про вродженість доброзичливості людини. Але що змушує людей допомагати навіть не родичам і без вигоди для себе?

Припущення вчених: альтруїзм необхідний при виборі партнера. Як у чоловіків, так і у жінок. Самовідданість по відношенню до інших робить людину привабливішою для протилежної статі.

Розвиток людського мозку зробило виховання дітей дуже складним процесом, тому для наших предків було важливо вибрати партнера, здатного стати добрим і відданим батьком. Прояви самовідданості краще всього вказують на цю здатність, тому гени, пов'язані з альтруїзмом, могли зберігатися в процесі еволюційного відбору.

Звичка колупатися в носі

Шкідливе начебто заняття - з ніздрів висмикуються крихітні волоски, які допомагають фільтрувати пил і бруд з вдихаючого нами повітря. Але колупаються в носі всі, хто потай, хто прилюдно. Від дітей до дорослих.

  Припущення вчених: сенс, можливо, приховано не в самому процесі, а в його наслідках. Адже багато хто ще і поїдає свої казявки. Огидно? Аж ніяк. Деякі дослідники цілком серйозно вважають, що це - непоганий спосіб зміцнити імунну систему організму. Нарівні з поцілунками. А на зорі еволюції, знову ж, він взагалі міг залишатися єдиним. Коли цілуватися було ні з ким. Адже ніс відфільтровує велику кількість різноманітних бактерій. Потрапляючи в шлунок, ця «суміш» працює як універсальна вакцина - від багатьох хвороб. Зловживати тільки не треба.

  Крім того, американські фізіологи стверджують, що пальцьевий масаж слизової оболонки носа, набитою різними рецепторами, покращує мозкову діяльність.

ПоцілунокЯк і чому виникла традиція цілуватися, чому отримала сексуальне забарвлення, точно ніхто не знає. Хоча гіпотез повно. Але яка найбільш розумна?

Припущення вчених: можливо, поцілунок - у первісній своїй основі - це своєрідний спосіб вакцинації, придуманий природою. Адже слина містить різні бактерії. 80% з них однакові у всіх людей, а 20% індивідуальні. При поцілунку ці бактерії передаються від людини до людини. В роті вони викликають пожвавлення інших мікроорганізмів, даючи імпульс імунній системі і запускаючи процес утворення антитіл.

Довготривалий підростковий період

Навіть у наших найближчих родичів - великих мавп немає такого довгого переходу від підліткового віку до дорослого життя. Статеве дозрівання наступає у шимпанзе приблизно в 5 років, коли в них закінчується дитинство. У людей же так званий пубертатний період триває від 11 до 20 років. Чому?

  Припущення вчених: підлітковий період - це пізніше історичне надбання людства. Тривалість пубертатного періоду залежить від рівня розвитку суспільства. Чим він вищий, тим ширша полоса між закінченням статевого дозрівання і настанням остаточної зрілості.

Сни

Колись у наших далеких предків існувало тверде переконання: під час сну душа людини тимчасово залишає її тіло, щоб побродити по світу. І нам сниться те, що вона бачить у своїх подорожах. Пізніше Зігмунд Фрейд стверджував, що сни є відображенням нашого несвідомого бажання. Але сьогодні більшість дослідників це відкидають. Але тоді навіщо вони взагалі потрібні?

Припущення вчених: сни з'являються в нашому мозку в результаті безладної електричної активності. Практично кожні 90 хвилин стовбурова частина мозку хаотично розсилає по всьому мозку електричні імпульси. Передній мозок, який відповідає за аналітичну діяльність, відчайдушно намагається розібратися в цих сигналах. І єдиний спосіб впорядкувати їх - подивитися сни. Вони не несуть ніякого повідомлення. Але й не зовсім вже безглузді. Те, як наш передній мозок вибирає певні моменти з безперервного потоку картинок, може розкрити нашу сутність. Крім того, сновидіння, ймовірно, сприяють переходу отриманої за день інформації з короткостроковій в довгострокову пам'ять.

Джерелоhttp://bystryi.at.ua

Категорія: Статті з інтернету | Додав: FV (03.12.2012)
Переглядів: 516 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright ПГ Бистрий © 2018
[Створити безкоштовний сайт на uCoz]